Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
mark0
Posts: 6
Joined: 20 Jul 2009, 12:47

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by mark0 »

zdravo svima
idemooooooooooo
ja+1, verovatno hoce i nikola i maja, ali za njih jos nisam siguran.
i da, treba nam prevoz.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by bluealek »

mark0 wrote:i da, treba nam prevoz.
Ovo mu dođe hroničan problem 8)
Ne valja kad su ljudi kojima treba prevoz u drastičnoj nesrazmeri sa onima koji nude prevoz, jer u nekom trenutku dolazimo do tačke da nema načina da problem rešimo, sem eventualno angažovanjem minibusa sa prikolicom. A to, kao što znate od prošle godine, izađe jedno duplo skuplje nego kad idemo kolima.

Pošto je ostalo još 3 nedelje do ove ture, hajde da pokušam da napravim malu rekapitulaciju interesenata, da već krenemo da se "pakujemo", ako možemo.

Zainteresovani:
1) Milan
2) Luka
3) Boško ?
4) Shebez
5) Mare
6-7) Buca (Vršac)
8-9) Marko + 1
10-11) Nikola & Maja (neizvesni)
12) Sale (tj. ja)
13-15) Starča & ekipa Novi Sad

Pretpostavljam da je ovo daleko od konačnog spiska, ali se drugi još nisu izjasnili, a nemam telepatske sposobnosti da znam da li idu ili ne. Računam da će tu upasti barem još 2-3 čoveka iz neke, uslovno rečeno, stalne postave. Sa ovog spiska Starča & ekipa dolaze svojim prevozom, Vrščani pretpostavljam takođe. Od ostatka zainteresovanih se bojim da sam jedini koji raspolaže prevozom, a u dotični staju još 3 čoveka pored mene. Sem toga, ja i oni koji budu išli sa mnom vrlo verovatno ćemo ostati na terenu 2 dana, tj. 13 ćemo se priključiti Gocinim planinarima na usponu na Staricu, naredne noći kampovati pred Rajkovom pećinom i sutradan rano ujutro produžiti ka Miroču da se nađemo sa ostatkom ekipe. Ako pođem od pretpostavke da bi ta ekipa kod mene u kolima mogli recimo biti Milan, Shebez i Luka, još neko motorizovan nam treba za Mareta, Marka + 1, a možda i za Nikolu & Maju (ako budu izvesni). Hajde da vidimo kako ćemo to da regulišemo.

Jel ide još neko iz Novog Sada sem Starče? Jel ima još neko motorizovan iz Beograda kome fali društvo? Željko, pedaliraš li? Bane? Dragoljube? Vlado? Ninja? Čisto da malo isprozivam motorizovane da se izjasne :wink:
mark0
Posts: 6
Joined: 20 Jul 2009, 12:47

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by mark0 »

da,
ok, mi cemo probati da se nekako organizujemo za prevoz..
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by barda »

Ja planiram, ali još uvek neznam u kojoj varijanti.

Sigurno ću spavati negde i krenuti u subotu ujutru (prošli put sam vozio ceo dan i rekao sebi da tako više neće moći) ali još neznam da li ću (ili ćemo) potražiti tvrd smeštaj ili šator varijanta, i koliko mesta će biti slobodno u kolima.

Sve u svemu nezna se još uvek ništa :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Buca
Freebiker
Posts: 68
Joined: 03 Oct 2009, 12:30
Location: Vršac

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by Buca »

Mi ćemo našim prevozom,iovako nikom nismo uz put,
samo bi nam trebalo malo dodatnog objašnjenja gde se tačno nalazimo. :?:
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by bluealek »

Nalazimo se na malom parkingu u šumarku gde kreće šumska staza prema Pločama. Tačne koordinate N44'36.01.90 E22'16.21.14. Trek i ključne tačke mogu da se preuzmu sa http://www.stazeibogaze.info/2010/01/26 ... og-strpca/ . Ako tamo na parkingu bude gužva pa ne bude dovoljno mesta za sva kola, alternativno mesto bi mogla biti česma na magistrali kilometar uzvodno (za one koji dolaze iz smera Beograda ovo je PRE date tačke).
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by Polar »

Priključujem se i ja prvoj prolećnoj vožnji.
Spadam u grupu motorizovanih i pored mene,mogu da povezem još dva bicikla i tri putnika.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by rajko55 »

Kad se pojavi opet onaj tip sa motorčićem :D da nam uzme pare za vožnju po NP Đerdap :mrgreen: i da pokuša da nas vodi putevima koje nezna :lol: pa Sale mora opet da ga uči :lol: ali je dobar da pobije dimom sve komarce u okolini :lol: , računajte i na moju malenkost za vožnju.pozdrav
User avatar
Buca
Freebiker
Posts: 68
Joined: 03 Oct 2009, 12:30
Location: Vršac

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by Buca »

Ok,hvala,probacemo da se snadjemo nekako,posto smo bez GPS-a :?
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by bachaman »

Sale, mene si zaboravio :) Nisi me chak ni isprozivao , poshto spadam u motorizovane :)
Dakle, prijavljujem sebe, ktm-a i svoje vozilo sposobno da poveze josh 2 choveka i ponese josh 2 bicikla :)
Vidimo se!
User avatar
MareErceg
Posts: 35
Joined: 15 Feb 2010, 20:41
Location: Bgd

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by MareErceg »

uh..iskreno, ja bih se izjasnio verovatno
nekih par dana pred put..
:wink:
Imam jednog malog s`kim se vec
kotrljam po kuci :D
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by barda »

Malo sam se igrao sa trekom i ispalo ovo :wink:

Image
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by barda »

Nešto kopam po internetu pa pronađem ovo (posebno obratite pažnju na boldovan tekst :wink: )

Prema podacima Turističke organizacije Srbije samo 1% turista iz Srbije poseti nacionalni park Đerdap. O Đerdapu se govori uveku u superlativu (najlepši nacionalni park, najstarija geološka istorija, najstarija klisura, gde je Dunav najveći i nalepši….) za šta postoje opravdani ralozi.Mladi istraživači Srbije na području nacionalnog parka Đerdap rade na proceni mogućnosti za razvoj održivog turizma kao i na primeni Karpatske konvencije.

http://www.mis.org.yu/index.php/sr/odri ... -/atkuelno

Mladi istraživači Srbije rade na razvoju održivog turizma na Đerdapu. Kroz više sastanaka sa predstavnicima zainteresovanih strana (predstavnika NP Đerdap, Turističke organizacije Majdanpek, više organizacija civilnog društva koje se bave očuvanjem tradicije, vlasnika restorana i ostalih zainteresovanih građana) radilo se na izradi procene uticaja razvoja održivog turizma u dve izdvojene destinacije. Dokument možete pogledati ovde . Nakon završene procene, počinje druga faza višegodišnjeg rada MIS-a na Đerdapu. Od 2009. godine sa implementacijom počinje projekat koji doprinosi glavnom cilju Mladih istraživača Srbije u ovoj oblasti, a to je oblikovanje oblasti NP Đerdap kao jednu od prvih destinacija održivog turizma u Srbiji. Aktivnosti na kojima Mladi istraživači Srbije i loklanii partneri trenutno rade je izrada strategije i akcionog plana razvoja održivog turizma u NP Đerdap. Očekuje se da će završni dokument menadžment NP usvojiti do juna 2010. godine.
I nastavak

Šta svako od nas može da učini da bi smanjio uticaj kao turista?

* Za vaše putovanje izaberite destinaciju koja će omogućiti da pomognete lokalnom stanovništvu: kupujte domaće proizvode, hranu proizvedenu u tom području i potražite smeštaj u privatnim apartmanima, sobama itd.
* Čuvajte prirodne izvore: kontrolišite potrošnju vode i energije, izbegavajte korišćenje zagađivača (kao što su deterdženti) u izvorima, rekama i drugim vodama.
* Štitite prirodu, ne ugrožavajte biljke i životinje, ne kupujte proizvode napravljene od ugroženih i retkih biljaka i životinja.
* Pažljivo odlažite otpad
* Koristite sredstva prevoza koja izazivaju manje zagađenje, kao što su voz ili autobus a gde je moguće koristite bicikl (ili još bolje šetajte!)
* Iskoristite putovanje da naučite nešto o prirode, kulturi i običajima mesta u kome boravite
* Američki Sierra Club je preporučio:

Ponesite samo fotografije, ostavite samo otiske stopala!
http://www.mis.org.yu/images/stories/ek ... ura_sr.pdf
http://www.mis.org.yu/index.php/sr/odri ... om-turizmu
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
držnedaj
Freebiker
Posts: 74
Joined: 20 Jul 2009, 23:37

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by držnedaj »

Evo Nikola i Maja se prijavljuju za sigurne. Možda ćemo imati motorizovanog drugara tako da neće biti frke oko prevoza, barem za nas, al to je za sada možda.
AnchiManchi
Posts: 2
Joined: 24 Feb 2010, 15:50
Location: Sombor

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by AnchiManchi »

Ćao!

Hteli bi smo na vožnju sa Vama ali nas zanima da li moramo da budemo u top formi da bi smo izdržali toliko pedalanje?
Veoma smo se zainteresovali za ovu vrstu avanture, pogotovo zato što dolazimo iz mesta gde u okolini nema nijednog brežuljka. Iz okoline Sombora smo pa nas takođe zanima da li bi bilo pametnije da veče pre polaska uzmemo neki smeštaj, s obzirom da smo daleko pa da ne trošimo snagu na vožnju kolima :)
Post Reply