Fenomenalna jednodnevna vožnjica po Kučaju 10. aprila 2010.

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Locked
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Fenomenalna jednodnevna vožnjica po Kučaju 28. marta 2010.

Post by bluealek »

Gošo, odlično ilustrovano, hvala na pomoći! 8)
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Fenomenalna jednodnevna vožnjica po Kučaju 28. marta 2010.

Post by shebez »

Nadam se da ce Buca iz Vrsca doci, pa ako bude dovoljno blata i vode da dolinom Nekudove reke ponovimo spust slican kao onaj na Goliji...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Buca
Freebiker
Posts: 68
Joined: 03 Oct 2009, 12:30
Location: Vršac

Re: Fenomenalna jednodnevna vožnjica po Kučaju 28. marta 2010.

Post by Buca »

Ja bih voleo,ali videcemo,zavisi od vremena,a i meni je malo teze da nadjem drustvo s kim bih isao,a veliki mi je trosak da idem sam... :( Videcemo jos... Ono na Goliji je bilo lepo :D
User avatar
ARGUS
Posts: 7
Joined: 09 Mar 2010, 10:33
Location: Beograd

Re: Fenomenalna jednodnevna vožnjica po Kučaju 28. marta 2010.

Post by ARGUS »

Pomaže Bog junaci!!!

Vidim da je počela groznica pred najavljenu vožnju pa rekoh da se i ja prijavim,
ako primate nepoznate osobe muškog pola u društvo!!!
Audaces fortuna iuvat!
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Fenomenalna jednodnevna vožnjica po Kučaju 28. marta 2010.

Post by bluealek »

Već je 10. mart, a na Kučaju duboki minus (oko -10) i količina snega umesto da se smanjuje i dalje raste, sa najavom da će tako biti i narednih nedelju dana. Rano proleće je ove godine očigledno rešilo da nas radikalno izneveri :( . Što veoma komplikuje moje inicijalne planove da bajkersku sezonu otvorimo već u martu.

Sve ide u smeru da nas pokoleba da na vožnju odemo baš 28. marta. Bojim se da će biti pametnije da ovu vožnju pomerimo za drugi vikend aprila, a da Miroč, zbog nedostatka slobodnih termina, potpuno otkažemo. To pomeranje bi mi napravilo znatne komplikacije pošto imam najavljene i goste iz inostranstva i neke ljude odavde koji mogu biti vrlo značajni za našu stvar, ali računajte da je to realna mogućnost.

Mislim da bi bila dobra ideja i da Kukavicu, najavljenu za 24-25. april, pomerimo za 8-9. maj. Prvo, zato što će početak proleća ove godine očigledno kasniti, a drugo, zato što će 24. aprila biti koncert Block Out-a u SKC-u 8) .
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Fenomenalna jednodnevna vožnjica po Kučaju 28. marta 2010.

Post by Gruja »

Što se mora, mora se!
Ja sam se takoreći već bio spremio za Miroč, čak sam sa bratom koji je u Bg-u na studijama dogovorio da pođe tamo sa vama, a ja da mu dovezem bajs, ali eto, vreme nije dalo.
Takođe i za Kučaj sam planirao da se priključim, ali opet, vreme zeza.
Ništa, čekamo prvu priliku!

Dobrodošao ARGUS, svako od nas je bio neko vreme nepoznata osoba... do prve zajedničke vožnje! :)
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Fenomenalna jednodnevna vožnjica po Kučaju 28. marta 2010.

Post by bluealek »

Marko i Milan su juče bili na Starici i lično su se uverili kako je sve po istočnoj Srbiji još uvek žestoko zavejano. Na mestima gde je vetar napravio smetove mestimično smo propadali i u sneg do pojasa. A tu su nadmorske visine bile tek u rangu 400-800 m. Kasnije iste večeri otac Akakije sa Mikulja mi šalje SMS u kome piše da je sneg ogroman i da tamo još dugo neće moći da prođe ništa sem motornih sanki.

Zato vožnju planiranu za 28. mart pomeram za 10. april - to je prvi termin u kome se nadam da će imati smisla da je provezemo (mada ni onda nisam siguran da oko nas neće biti zaostalih krpa snega). Šta da se radi, zima i prošle i ove godine izgleda da nema nameru da popusti pre svog zvaničnog, kalendarskog završetka. Ako se tako nastavi, za ubuduće treba da se navikavamo da je prava zima tek februar i mart, a prevremeno proleće pre čudo nego pravilo...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fenomenalna jednodnevna vožnjica po Kučaju 28. marta 2010.

Post by barda »

Jeste da ovoga puta nećemo obići ovaj deo Kučaja, ali čisto da se malo upoznate dok čekamo da se sneg otopi

http://www.rts.rs//page/tv/sr/story/20/ ... rbije.html
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Fenomenalna jednodnevna vožnjica po Kučaju 28. marta 2010.

Post by lukaves »

Ok, i ja mislim da je april pravo vreme, te se prijavljujem za vožnju, nadam se da neće biti odustajanja, vajlda stiže i to proleće konačno. Pozdrav svima!!! :D
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Fenomenalna jednodnevna vožnjica po Kučaju 28. marta 2010.

Post by sel_emil »

Zato vožnju planiranu za 28. mart pomeram za 10. april - to je prvi termin u kome se nadam da će imati smisla da je provezemo (mada ni onda nisam siguran da oko nas neće biti zaostalih krpa snega).

u tom terminu na zalost ja necu moci ici. ako bude promena javim se.
Emil NS
djole nis
Freebiker
Posts: 13
Joined: 14 Feb 2010, 13:01

Re: Fenomenalna jednodnevna vožnjica po Kučaju 28. marta 2010.

Post by djole nis »

Zdravo prirodnjaci!

Prijavljujem mog druga i mene za ovu super vožnju i nadam se da će se održati tj. da nećemo plivati po otopljenom snegu, ali ko zna... Za sada je super što zima još traje, za nas skijaše, ali za biking samo po asfaltu. Što se mene tiče sednem ponekad i odvozim se 30 min ili 1h po asfaltu da mi prođe volja odnosno da se izduvam, ne zarđam i nadišem vazduha. :D

Pozdrav.
Djole

[img]D:\Slike\Djole%20izleti\Selicevica%20Grkinja\Dec%202009.jpg[/img]
ps. Probao sam da ubacim sliku u ovu poruku, ali nisam uspeo. (sa onim Img dugmetom)
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Fenomenalna jednodnevna vožnjica po Kučaju 10. aprila 2010.

Post by alazovic »

Pa djole, prvo moraš negde da "popneš" sliku - da je uploaduješ na net!
Vidiš da si dao link do tvog D diska...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Fenomenalna jednodnevna vožnjica po Kučaju 28. marta 2010.

Post by shebez »

djole nis wrote: [img]D:\Slike\Djole%20izleti\Selicevica%20Grkinja\Dec%202009.jpg[/img]
ps. Probao sam da ubacim sliku u ovu poruku, ali nisam uspeo. (sa onim Img dugmetom)
Djole ime moje, ne mozes sliku da ubacis sa D:\ drive. Vec moras da je sherujes negde na primer ovde

Pozdrav.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
djole nis
Freebiker
Posts: 13
Joined: 14 Feb 2010, 13:01

Re: Fenomenalna jednodnevna vožnjica po Kučaju 10. aprila 2010.

Post by djole nis »

Imenjače i ostali, izvinite, pronjuškao sam malo i stavio jedan album na ovu adresu: http://picasaweb.google.com/10515826020 ... 7734097538

Poz
User avatar
Spasoje
Posts: 2
Joined: 01 Mar 2010, 16:42

Re: Fenomenalna jednodnevna vožnjica po Kučaju 10. aprila 2010.

Post by Spasoje »

Jako mi je zao sto je doslo do otkazivanja voznje zakazane za 28.03. na sledecu zakazanu za 10.04. nazalost nemogu doci jer sam vec ranije planiro put za Bugarsku i posetu manastira Rila. Na put idemo nas dvojica Milorad iz kikinde i ja. Nadam se da ce biti jos prilika za druzenje i voznje biciklima po nasoj lepoj Srbiji.
Locked