U lov sad idemo mi...

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

U lov sad idemo mi...

Post by mixitron »

Ako sve bude po planu, u prvim jutarnjim satima /& I mean it!/ ove subote (eventualno petka, kolega?), kolega Jovanović i ja potprašujemo put ka Boljevcima i upadamo u lovište, ne bi li u svitanje zatekli šta od srneće divljači i siti se izgustirali osmatrajući i posmatrajući kako teku pripreme za sezonu parenja.

Pored srna, moguće je sresti i koju lisicu ili divlju mačku, a viđenje ptica grabljivica je garantovano. Za svinje nisam siguran. Ježeve ne brojim.

U principu, imamo mesta za još jednog ranoranioca sa tihim biciklom i jezikom za zubima :) Teoretski može još ko, al' morate da budete mirni i poslušni da ne bi rasplašili divljač.

Bez nekog preteranog jurcanja nam sa NBGD treba oko 50 minuta do ulaza u teren, što bi značilo da se okupljanje izvodi u 4 ujutru, što bi značilo da nema ništa od 'petka uveče' (ko kolabira, biće ostavljen na nepokupljeno seno da se ispava; pokrićemo ga po glavi da ga ne ubije sunce).

Ko bi da ide, poželjno je da ima duge rukave/nogavice zbog komaraca i smanjene uočljivosti (dozvoljene sve boje garderobe osim plave i bele). Dvogled bi bio vrlo korisan, a o raznim kamerama i X-zoom fotoaparatima da i ne govorim.
Ja ću imati bar jedan dvogled pri ruci, kao i autan.

Lako je moguće da ćemo baciti bicikle u neki žbun i tabanjati pešaka, ili negde sesti i čekati, pošto, ako nam se ćefne, imamo skoro tri sata na raspolaganju.

Kilometraža od-do NBGD je 60-65 km, zavisi kako se budemo vraćali. Ako ne padne kiša, teren nije zahtevan.

Posle možemo na neki pekarski doručak ili jutarnje pivo. Ko ponese kupaći, može i da se bućne u Savu.

Dakle, zakazujte. :)
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Post by Jovanovic »

kako teku pripreme za sezonu parenja
Znači videćemo srne i srndaće kako se šmekaju i flertuju :D. Možda i naučimo nešto.

Ja bi to u petak, iz prostog razloga što je petak pre subote. Do subote, ko zna šta još iskombinujem. Mada, ni suboti ne manišem. Kako god, verujem da se vidimo u zoru na početku surčinskog druma.
Podmazujte prenosne mehanizme - škripanje se ne toleriše.
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Post by Jovanovic »

Btw, Mixi, kakav ti je ono točak na avataru ? Ne uspevam da razaberem o čemu se radi.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

http://foto.urosevic.net/album01/IMG_3852

Malo toga ćemo, khm, naučiti, "ono" traje dve sekunde :)
LM večeras ćemo videti kako idu planovi... rezultati će biti objavljeni ovde. Dremnite popodne :)
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Dakle.

Ja odo' da spavam. Dao sam ispit koji je počeo u ponedeljak ujutru &am DE-eAD.

Biću budan od 03:20. Dragan ima moj broj i može da me cimne u sučaju da ne ide, u šta ne verujem. Ostali, cimajte njega. Mada mi se čini da ćemo uraniti sami.

BTW a da se nađemo u Bunaru? Ako ideš tuda, ja ću sići dole, pa se skupimo ispod železničke.
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Post by Jovanovic »

a da se nađemo u Bunaru? Ako ideš tuda, ja ću sići dole, pa se skupimo ispod železničke.
Dogovoreno, al sa potencijalnim trećim čovekom (a trojke su, Đuro, šta?), pošto je Mixi očigledno već odjahao do Ležimira :) .

Ja sam na 063 243 704.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Nikako bre da ispnem taj Ležimir, ležim u krevetu mrtav k'o pas i okrećem se u lokvi znoja. Vidim da ću na kraju ja biti pokopan pod neko seno, al' boli me uvo, nije mi prvi put da sam neispavan pošao put lovišta :)

Odvuci me na kupalište kad se onesvestim, primetio sam da su lokalne kupačice prilično jedre :)

PS ćale mi mazn'o autan u spreju, nosim stik. Ako imaš sprej, ponesi.
Dvoglede sam pribavio i popakovao.
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Post by Jovanovic »

ale mi mazn'o autan u spreju, nosim stik. Ako imaš sprej, ponesi.
Meni cimerka maznula stik, a sprej nemam. Stikovaćemo se zajedno.
Sad sam se okačio samo da se podsetim kakav stajling preporučuješ za ovu priliku.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

I... nađosmo se u 4 jutros, nakon što smo postigli po sat sna svaki, odermamo lepo na putu do lovišta, uđosmo... tamo - kojekakve zveri, čak i neki predstavnici faune koje ni ja nikada pre nisam video, pa onda KOMARCI (qotd "Trebaš da kažeš tvojim komarcima da si izašao iz šume"), pa P A U C I... i žega, i onda MNOGO piva, i posle neki vozači koji trube li trube...
i ko vam je kriv kad niste hteli da uranite 8)
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Post by Jovanovic »

Pa ko vam je kriv kad niste teli s nama, mesec beše skoro pun kad smo se našli u Bunaru, furnuli smo po mojim standardima oštro, ka zapadu, go west young man, ali avaj, Sunce beše brže, mesec ostade pun samo je nešto ubledeo, Surčin, Jakovo, u Boljevcima je zna se ona česma, 5 i nešto, doručak od 2 keksa, skrećemo levo, do nasipa, pa jopet levo, pored sela, pored njive, eto je šuma, šta?, ššššššuma, sad po protokolu, tišššina, nema je srna oma na njivi ko prošli put, al ako, biće, samo tiho. U mene golem dvogled, gostinjski, Mixi me počastio, pritiska vrat, u njega onaj pozorišni, skroman, bacimo neki dubok pogled, trava košena pored nasipa, nekad vidiš je u daljini, al šturne u šumu. Reših da se ovog puta ponašam, prošli put Ugi i ja bili ko turisti, pojma nemamo, četujemo a one beže. Sad se utišam, Mixi stane, ja stanem, Mixi za dvogled, ja isto, Mixi na pedalu, ja za njim. I eto je, gledamo je golim okom, između nasipa i šikare, 2 uva uvis, ja reko biće laaagan pokret, da uperim dvogled, ona slabo vidi al se breca na pokret, jeste breca se i na laaagan pokret, sad znam i to, al kasno, opet sam uprskao, ode časkom u šumu, a od naših kenona ništa. Ništa, teramo dalje, roda, ona je domaća, priđemo joj dosta pre nego odleti, posle malo ostavimo bajkove pa u šetnju. Pa nazad, pa malo u šumu, nema srna al komaraca kolko nećeš, nazad na nasip, uz skor od par komada iz besnog daleka i onu jednu bližu što sam ja zezno, vratimo se do Boljevaca. Pedal pedal nazad, već sam ja mislio o onom skretanju u Jakovu, tamo kafanica, pa na po jutarnje pivce, pa ajde, i ono je od divljači, ionako idemo na spavanje, kad ne lezi vraže, rogonje se razmnožiše, de bi jedan set sad je tri, pa dobro umemo mi i to, ja se seti svojih fribajkerskih korena i Joce s kojim se nije moglo duže od dva sela bez ture i reč po reč, ohoho već je vreme kad obično ustajem, možda smo mogli i te septembarske ispite da prijavljujemo, možda je i poslednji dan, mi u sedla, ono osećaj kao nekad, od Surčina gužva, malko vrućina, mi brzi pa ne traje dugo. Levo na Kosu, Mixi zna prazne uličice, aj zdravo Mixi, siđem sam na Bunar i eto me na Fontani. E sad laku noć a sličice biće, nisu loše.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Po mojim brojanjima...

1 do reke, verovatno muški sudeći po zadnjici
1 što si ga video kroz dvogled na ivici
1 srna, ona što gleda na drugu stranu
2 nečega, verovatno srna i srndać
1 srndać, onaj što smo ga najbolje videli, dok je skakao kroz soju
1 što nije hteo da nas sačeka, moguće onaj isti od ranije...
1 roda obična
1 roda crna
1 lisica
1 hermelin
kojekakva grabljivačka perad
+/-beskonačno komaraca
nekoliko paukova krstaša
6 jelena kapitalaca
raznovrsna obezrožena stoka duž surčinskog puta

Mis'im da sam postigao sat spavanja iako sam dan proveo u krevetu.

Krklj...
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Slike na http://mixitron.fotopic.net/c1022089.html
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

:oops: Khm, analizom i premotavanjem sam utvrdio da je ono ipak bila VELIKA kuna, a ne hermelin :oops: Nevrdles, važno je bilo videti.
Post Reply